strona główna archiwum
Konkurs...
Poprzedni artykułNastępny artykuł

MAZURY Z GÓRY

ZGADNIJ, JAKI TO AKWEN! KONKURS Z NAGRODĄ

 

Szanowni Czytelnicy!

W każdym numerze zamieszczamy zdjęcie "z lotu ptaka" jakiegoś akwenu ze szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Są to widoki dobrze znane wszystkim żeglarzom z wody lub z perspektywy lądowej. Tymczasem krajobrazy te oglądane z powietrza, z wysokości kilkuset metrów zmieniają się nie do poznania - lub prawie nie do poznania. Zapraszamy wszystkich do zabawy polegającej na odgadywaniu nazwy akwenu przedstawionego na zdjęciu.
Prosimy o nadsyłanie - w terminie do 15 września 2000 roku - odpowiedzi, pod adresem:
"Rejs", ul. Św. Wincentego
85 03 - 291 Warszawa
lub pod adresem e-mailowym: rejs@rejs.waw.pl z dopiskiem "Mazury z góry -V ".
Tym razem nagrodą są trzy książki ufundowane przez: ALMAPRESS
Zdjęcia robił nasz kolega, zapalony żeglarz i paralotniarz Lolek Pałczyński. Zachęcamy wszystkich do sprawdzenia swojej znajomości Mazur!-
[Fotozagadki szukajcie w magazynie.]

Rozwiązanie zagadki z  nr 6/2000 "Rejsu": zdjęcie przedstawiało zatokę Tracz i wyjście z Kanału Łuczańskiego (Giżyckiego) na to jezioro. Nagrody otrzymują:
Tadeusz Dziurzyński z Krakowa,
Wiesław Borowiecki z Bytomia
Andrzej Kaźmierski z Bydgoszczy.

Szanowni czytelnicy!
Na początku czerwca na naszej stronie internetowej ogłosiliśmy konkurs:
każdy, kto do końca czerwca zaprenumeruje za pośrednictwem internetu nasz magazyn i poprawnie odpowie na konkurs "Mazury z góry", weźmie udział w losowaniu dwutygodniowego czarteru jachtu na Mazurach.
Nasza fotozagadka przedstawiała zatokę Tracz na jeziorze Kisajno i wyjście z kanału Łuczańskiego na to jezioro. Wraz z zamówieniem prenumeraty, przyszło kilka poprawnych odpowiedzi, ale szczęście w losowaniu uśmiechnęło się do Pana Jarosława Tuczko ze Skierniewic, który wygrał dwutygodniowy czarter jachtu z Międzynarodowego Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej "ALMATUR" w Giżycku.

 

REJS
Magazyn Żeglarzy i Motorowodniaków
Sierpień, 2000